PL     EN
Granty dla firm Acceleration Programme

Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. działając w partnerstwie z Wrocławskim Centrum Badań EIT+ zaprasza do udziału w Acceleration Programme (realizowanego w ramach Climate-KIC).

Program przeznaczony jest dla początkujących firm jak i dla małych i średnich przedsiębiorstw z regionu Dolnego Śląska, które prowadzą innowacyjną działalność pomagającą w walce ze zmianami klimatu.

W ramach projektu można ubiegać się o bezzwrotny grant w wysokości do 20 000 euro na rozwój swojej działalności i wdrażanie innowacji klimatycznych.

Uczestnictwo projekcie daje również możliwość skorzystania z pakietu usług takich jak coaching, szkolenia, wsparcie w zakresie rozwoju własnej działalności gospodarczej oraz udział w międzynarodowych prezentacjach.

Regulamin projektu

Formularz zgłoszeniowy


Firmy zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy do kontaktu.

Więcej informacji na temat projektu pod adresem mailowym: info@t-park.pl

 

*

Granty udzielone w 2013 roku

SOLFARM
Solfarm sp. z o.o. to firma działająca w sektorze Odnawialnych Źródeł Energii, obecnie jednym z najszybciej rozwijających się działów energetyki. Spółka zajmuje się pełną obsługą w procesie budowy farm fotowoltaicznych.
Projekt w ramach RIC Venture Support Programme 2013 będzie polegał na wytypowaniu i określeniu (na poziomie nanotechnologicznym) hydrofobowych związków chemicznych, które będą zwiększały efektywność paneli fotowoltaicznych. Badany będzie wpływ tych związków chemicznych na powierzchnie paneli fotowoltaicznych. Celem prowadzonych badań będzie uzyskanie związku chemicznego, który będzie zwiększał efektywność paneli - produkując większą ilość tzw. „zielonej energii" (zmniejszając przy tym ilość wydzielanego dwutlenku węgla). Związek może mieć również zastosowanie na innych polach eksploatacji (zabezpieczenie metalu, plastiku, papieru itp).


Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe „Jurczak" Jacek Jurczak
Firma PPHU Jurczak jest prężną firmą działającą od 1998 roku, stale doskonalącą procesy technologiczne, park maszynowy oraz wprowadzającą innowacyjne rozwiązania w produkcji.
Celem przedsięwzięcia jest opracowanie innowacyjnego systemu PVT integrującego panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne. Połączenie takie zapewni zwiększenie efektywności energetycznej paneli w okresach silnego nasłonecznienia i wzrostu temperatury otoczenia jak również w okresach zimowych - funkcja grzania.


Agrirobo Sp. Z o.o.
Spółka powstała w sierpniu 2012 roku. Siedziba spółki mieści się we Wrocławskim Parku Technologicznym. Spółka zajmuje się projektowaniem i konstrukcją samobieżnych oraz automatycznych pojazdów przeznaczonych do wykonywania prac agrotechnicznych, głównie w sadach oraz winnicach.
Głównym celem stawianym spółce jest budowa automatycznego pojazdu gąsienicowego. W dalszej perspektywie planuje się konstrukcję i budowę kilku specjalistycznych maszyn będących osprzętem dodatkowym: inteligentny opryskiwacz, precyzyjny rozsiewacz nawozu czy osprzęt wykorzystywany na plantacjach wierzby energetycznej.

 

 

 

Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.   |    Dolnośląski Park Technologiczny T-Park
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl | Pozycjonowanie Wałbrzych